Odgrzybianie mieszkania

abonament na sprzątanie dla ciebie

Ryzyko jakie stwarza grzyb na ścianach

Zastanawiasz się czy Grzyb na ścianie zagraża twojemu zdrowiu? bardzo słusznie, ponieważ wśród negatywnych skutków obecności grzyba na ścianach jak i w pomieszczeniach wyróżnia się wiele konsekwencji takich, jak grzybica paznokci, katar ,bóle głowy oraz oczu ,podrażnienie górnych dróg oddechowych. Grzyb ma również wpływ na rozwój wielu innych chorób, jak schorzenia nerek, czy problemy z płodnością oraz stymuluje rozwój nowotworów. Dodatkowo grzyby oraz pleśń mają bardzo zły wpływ na zdrowie i samopoczucie alergików doprowadzając do zapalenia zatok oraz wysypek na skórze.

Jakie mogą być przyczyny powstawania grzyba na ścianach?

Grzyb powstaje najczęściej w wyniku błędów budowlanych, w ich wyniku dochodzi do kondensacji pary, w okolicach okien lub drzwi, w efekcie czego powstaje grzyb i pleśń. Grzyb występuje nie tylko w budynkach które są starsze, ale również w nowych mieszkaniach przez na przykład montaż zbyt szczelnych okien plastikowych i brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Okna te ograniczają dopływ świeżego powietrza w związku z czym wilgotne miejsca nie są w stanie wyschnąć. Innym powodem może być również naciek wodny na nieszczelnym dachu lub zalanie przez sąsiednie mieszkanie, aby zapobiegać powstawaniu pleśni i grzybów w domu należy znaleźć dokładną przyczynę ich powstawania.

Jak pozbyć się grzyba ze ścian?

Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę powstania grzybów i pleśni oraz ją wyeliminować – czyli najczęściej wysuszyć zawilgotniałe powierzchnie i poprawić cyrkulację powietrza. Aby zneutralizować jednak grzyba ostatecznie nalezy skorzystać z takich rozwiązań jak:

modern-interior-of-detached-house-PYN28BB

Dlaczego UV-C działa na grzyby i pleśnie?

Lampy UV-C są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnych usunąć z powietrza i powierzchni wirusy, bakterie, pleśnie i grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny potwierdzają skuteczność promieniowania UV-C (badanie w Katedrze Mikrobiologii Przemysłowej i Żywności, UWM w Olsztynie).

Wyniki badań

Ty odpocznij, a my zajmiemy się resztą... Czysta Sprawa!

Badania potwierdzają usunięcie grzybów w minimum 95,2% już po 15 minutach.

Lampy UV-C bakteriobójcze bezpośredniego działania charakteryzują się odsłoniętą świetlówką o działaniu biobójczym. Brak obudowy świetlówki powoduje, że emitowane promieniowanie skierowane jest bezpośrednio na dezynfekowaną powierzchnię. Lampa UV-C w celu usunięcia pleśni i grzybów powinna być włączana na kilka godzin, przy większym zagrzybieniu na kilkanaście godzin, by skutecznie doprowadzić do rozpadu DNA, mikroorganizmów. Naświetlanie warto powtórzyć, aby uzyskać jak największą skuteczność zwalczania drobnoustrojów. Możesz kupić lampę PURE UV AOLLO na własne potrzeby na www.spacepure.pl lub wynająć w naszym oddziale. Istnieje też możliwość zamówienia kompleksowej usługi sprzątania z odgrzybianiem i dezynfekcją.

Urządzenia PURE UV APOLLO emitują promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm, które jest najskuteczniejsze przy zwalczaniu:

Należy pamiętać, że światło UV-C jest szkodliwe dla skóry i oczu wywołując poparzenia skórne oraz zapalenie spojówek, dlatego należy szczególnie zadbać, aby wszyscy opuścili pomieszczenie przed włączeniem urządzenia. Dla pełni bezpieczeństwa podczas stosowania do lamp bezpośredniego działania rekomendowane jest użycie pilota lub sterownika WI-FI by uruchamiać ją z poziomu smartfona.
Zapytaj nasz zespół o urządzenia oparte na technologii UV-C. Czystasprawa24.pl jest dystrybutorem renomowanych urządzeń specjalistycznych z platformy Spacepure. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie urządzenia do twojego domu.

Szukasz prezentu dla bliskich?

Nie masz pomysłu na upominek?
Nie chcesz znowu kupić nietrafionego prezentu?

Koniec z tym! Zobacz jak łatwo kupić udany prezent!

Sprawdź karty podarunkowe od CzystaSprawa24!